Aktualności

Trybunał w Strasburgu rozpatrzy polskie skargi ws. równości małżeńskiej i związków partnerskich. To sukces Koalicji!

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu poinformował dziś polski rząd o przyjęciu skarg dotyczących braku możliwości zawierania w Polsce związków małżeńskich i partnerskich przez pary osób tej samej płci. To efekt prac Koalicji na rzecz Związków… Czytaj więcej »Trybunał w Strasburgu rozpatrzy polskie skargi ws. równości małżeńskiej i związków partnerskich. To sukces Koalicji!

Oświadczenie Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej ws. działań Prokuratury

Pary osób tej samej płci żyjące w Polsce czuja się zagrożone. Zastępca Prokuratora Generalnego w oficjalnym piśmie nakazał prokuratorom ustalać, ile aktualnie toczy się postępowań o wydanie zaświadczenia o stanie cywilnym na wniosek osób, które… Czytaj więcej »Oświadczenie Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej ws. działań Prokuratury

Konferencja prasowa: Polska coraz bliżej związków partnerskich i równości małżeńskiej

Konferencja prasowa: Polska coraz bliżej związków partnerskich i równości małżeńskiej

W listopadzie 2015 roku swoją działalność zainaugurowała Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich, której celem jest doprowadzenie do historycznego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zobowiązującego Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających parom jednopłciowym zawieranie związków partnerskich i małżeństw. Podczas konferencji przedstawione zostaną wyniki dotychczasowych działań sądowych przybliżających Koalicję do realizacji założonego celu. Zaprezentowana zostanie również platforma crowdfundingowa umożliwiająca współuczestniczenie w jej dalszych działaniach.